Hangi Navigasyon Uygulamasını Kullanıyorsunuz?


Arkadaşlar Androidnavigasyon.com olarak sizlere sürekli olarak navigasyon uygulamalarını sunuyoruz. Şimdi ise sizlerin bize tavsiye ve önerilerinizi sunmanızı istiyoruz.

Siz Hangi Navigasyon Uygulamasını Kullanıyorsunuz? ve neden kullandığınız navigasyon uygulamasını tercih ediyorsunuz. Bizlere artıları ve eksikleri ile neden o uygulamayı seçtiğinizi söyleyebilir misiniz.

Bu sayede hem en çok tercih edilen navigasyon uygulamasını bulmuş olacağız hemde belki bizim gözümüzden kaçırdığımız bir navigasyon özelliğini sizden öğrenmiş olacağız.

Öncelikle ben başlamak istiyorum.

İGO ve Sygic kullanıyorum. İGO'nun en büyük artısı haritasının ve speedcam dosyasının sürekli güncel olması, Sygic kullanma sebebim ise çok güzel ve kullanışlı bir arayüze sahip olması.

Sıra sizlerde....


11 yorum:

İGO ve Sygic kullanıyorum.....

igo dharicinde hiçbirisini başarılı bulmadım. Bildiğim kadarıyla denemediğim navigasyon programı kalmadı ama, eksiksiz olan tek program igo diye düşünüyorum. İçeriği zengin kullanımı basit.

yandex navigasyon çıktıktan sonra gerek kalmadı hiçbirine, google'ın yapmadığını yaptın. teşekkürler yandex

Google Earth Başarsoft kullanır... İGO ve Başarsoft Türkiye için 1 numaradır... Harita internetten bulunur... güncellenir... sorunsuzdur sorun olduğunda söylerim ilgilenir düzeltirler... kısaca BAŞARSOFT tan şaşmayın...

Arkadaşlar ben bu güne kadar igo, sygic, copilot ve navitel kullandım..
Igo GPS i cok geç buluyordu ve gec baglanıyordu birde haritası ve arayuzu cok yavastı. sonrasında Sygic kullnadım 12... versiyonu baya hızlı ve kullanıslı idi ama 13.1.1.4 versiyonu benım telde duzgun calısmadı. birde cok yavastı. GPS i de kolay kolay bulamıyordu.. onu silip 12 versiyonun kurdum hala kullanıyorum. Co pilotta hızlı ve kullanıslı bir program..amaaa bu gune kadar en kolay alıstıgım ve en hızlı program bence NAVITEL.. adres bulması hızı cok iyi..
sygic in GPS si ve konumlamayı uzun surede yaptıgı yerlerde bile ( kapalı havalarda GPS sinyalı cok zor alınıyor benım telde )) konumlamayı bikaz sanıye içinde yapabılıyor.. kısacası naviteli cok sevdim.. sonrasında sygic gelir..
bu sayfayla bizlere bu programları ulastıran herkeze cok tesekurler..

Ben Sygic kullanıyorum, nedeni ise kısacası Süper çalıştığı için, kolay kullanımı olduğu için...

Keşke Başarsoft ile çalışsaydı... tek eksiği o bence... Hollanda'da güzel çalışıyor

Bende hangisinin daha iyi olduğunu anlayıp onda karar kılmak için nerdeyse bütün prıgramları kurdum (Aynı anda). Bir ara telefonumda 6 tane Navigasyon yüklü idi İgo, sygic, Route66, Navigon, Navitel, Tomtom her birinin farklı avantaj-dezavantajları var. Bu yüzden karar vermek zor oluyor. Ama genel baktığınzda İgo bir tık önde.
Ama Sygiv daha hızlı ve güçlü bağlanıyor. Buda sizi, yolda tamda dönmeniz gereken bir yerde bağlantının kopup uyarı yapmaması, sizinde bunu fark edene kadar döneceğiniz yeri geçmeniz yada fark etsenizde tekrar bağlanmasını beklemeniz gibi sıkıcı bir durumdan daha çok koruyor. Bu konuda İgodan daha iyi
Ama Sygic in Trafik bildirimide İgo ile yarışmaz. Zira İgo daki gibi bir Trafik bildirimi, sapma önerme Sygizde yok.
Gelgelelim amaç trafik yoğunluğu ise en güzeli bana göre Navitel. Navitel gerek rota üzeri olsun gerek rota belirlemeden serbest sürüş modu olsun. sokaklar dahil cadeleri trafik yoğunluğuna göre renklendiriyor. Siz haritayı açtığınızda bulunduğunuz yolun etrafındaki yolların, caddelerinde o yolda gitmemenize rağmen renginden anlıyorsunuz. Açıksa Yeşil, yoğun akıcı ise sarı, yoğunsa turuncu, sıkışıksa Kırmızı gibi yolun trafik durumunu gösteriyor. O yüzden Navitel i sırf trafik başarısı için tutuyorum. Öyleki Ümraniyede bile çok içlerde küçük sokaklar hariç trafik bilgisi göstermekte.
İgo nun Poi ve EDS hizmetlri daha iyi iken, Sygic daha stabil çalışıyor.
Navitel trafikte iyi iken, adres bulmakta yada yaya moduna geçmekte çok zayıf. Zira Navitelde direk bir kelime girerek bulmak zor. Örneğin Cevahir AVM gibi google bazlı arama yapılamıyor.
Bu yüzden ben Telefonumda İgo, Sygic, Route66, Navitel programlarının 4 ününde yüklü bulunduruyorum. Şehirler arası yollarda Sygic. İstanbul içinde bir yer arıyorsam, banka, dükkan vs İgo. İş çıkışı eve giderken trafik durumuna göre gitmek için Navitel (Malum iş Avrupa ev Asya tarafında olupta köprüye girmek kaçınılmaz olunca...)
Yaya olarak bir yer arıyorsamda Route66 yı kullanıyorum.
Sygic in haritasının Coğrafi koşullara göre şekilli olması eğimleri, iniş çıkışlarıda haritada göstermesi igo dan daha hoşuma giderken, İgonun üst ve alt yolları belirmesi sygicden daha güzel. Zira siz bir yolda giderken diyelim sizin altından geçtiğiniz köprü veya üst yol siz onun üstünden geçiyormuşsunuz gibi görünüyor Ama İgoda Çizgilendirmenin ve gölgelendirmenin doğru yapılmasıyla daha başarılı. Ama Navitel tünelleri ikisindende daha başarılı gösteriyor.
İgonun TTS sesleri çok kötü iken ki bazı cadde isimleri veya ikazlar tam anlaşılmıyor Sygicin ikazları daha anlaşılabilir
Aklıma şuan gelmeyen daha bir sürü artı eksileri var ama şimdilik NACİZANE fikirlerim bu şekilde.

Selamlar... Ben Uluslararası çalışan Tır şoförü olarak 3 senedir igo uygulamasını kullanıyorum. Çok memnunum. Son zamanlarda yeni uygulaması olan primo bizim için biçilmez kaftan. Üzerine başka navigasyon yazılımı tanımıyorum. Kamyon özelliği harita üzerinde kullanılıyor. Alçak köprülere kadar hepsini veriyor. Ben bu yazılımdan vazgeçmem. Tomtomda kullandım ama bunun ayarını hiç bir navigasyonda bulamadım. Saygılar...

Sygic ve igo dan sasmayin gerisi hikaye
Ama ikisi arasinda secim yapicak olursak sygic bugune kadar yaniltmadi ayarlari duzgun yaparsaniz ve ayda bir haritalari guncellerseniz baska biseye gerek yok

Sygic ve igo dan sasmayin gerisi hikaye
Ama ikisi arasinda secim yapicak olursak sygic bugune kadar yaniltmadi ayarlari duzgun yaparsaniz ve ayda bir haritalari guncellerseniz baska biseye gerek yok

Yorum Gönderme

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı